Sep
21
2017
Clear
Thursday
High 87° / Low 63°
Clear
Friday
High 87° / Low 62°
Sports

Yellow Springs Sea Dogs take on Oakwood

Print Friendly, PDF & Email

Below are the results of last week’s Sea Dog meet with Oakwood.

Results for girls:

Ages 6 and under — Savannah Goodman, second in 25 free, second in 25 back; Elizabeth Hill, third in 25 free, third in 25 back; Brooklyn Talley, first in 25 free, first in 25 back.

Ages 7–8 Noelle Fisher, first in 25 back, third in 25 free; Darby Philbeck, second in 25 back; Brooklyn Talley, second in 25 fly.

Ages 8 and under — Isabella Espinosa, first in 100 free relay; Noelle Fisher, first in 100 free relay; Darby Philbeck, first in 100 free relay; Brooklyn Talley, first in 100 free relay.

Ages 9–10 — Areya Harker, third in 25 free, first in 100 free relay; Joslyn Herring, first in 100 medley relay, first in 100 free relay; Allie Hundley, second in 50 free, first in 100 medley relay, first in 100 IM, first in 25 breast, first in 100 free relay; Cali Jones, first in 100 medley relay; Gini Meekin, first in 100 medley relay, third in 25 fly, second in 25 free, first in 100 free relay.

Ages 11–12 — Lia Betz, third in 50 back; Devyn Deal, second in 100 free, second in 50 breast, third in 50 free; Katie Einink, second in 100 IM, second in 50 free; Joslyn Herring, first in 100 free, second in 50 back, first in 100 IM.

Ages 13–14   Annlyn Foster, first in 200 medley relay, first in 50 fly, third in 100 IM, first in 50 free, first in 200 free relay; Natalie Galarza, second in 100 free, first in 200 medley relay, second in 50 free, first in 200 free relay; Abby Graver, first in 200 medley relay, first in 200 free relay; Marian Krier, third in 50 breast; Lexi Noble, first in 200 medley relay, first in 200 free relay; Andrea Reeder, third in 100 free, second in 50 back; Madison Werner, third in 50 fly.

Ages 15 and over — Lauryn DeWine, first in 200 medley relay, third in 50 fly, third in 100 IM, third in 50 breast, first in 200 free relay; Abby Graver, first in 100 free, first in 100 IM, first in 50 breast; Jude Meekin, first in 200 medley relay, third in 50 back, first in 200 free relay; Lexi Noble, second in 100 free, first in 50 back, first in 50 free; Rachel Ruff, first in 200 medley relay, first in 200 free relay; Sara Zendlovitz, first in 200 medley relay, second in 50 fly, third in 50 free, first in 200 free relay.

Results for boys:

Ages 6 and under — Scotty Einink, second in 25 back; Weston Philbeck, third in 25 free.

Ages 7–8   Royal Chen, third in 25 fly, second in 25 back, third in 25 free.

Ages 9–10 — Evan Galarza, third in 100 IM, second in 25 breast; Javin Obringer, third in 25 fly.

Ages 11–12 — Otto Cipollini, second in 50 breast; Dwayne Dunn, second in 50 fly, first in 50 breast, third in 50 free; Quinn VanMeter, first in 50 back, first in 50 free.

Ages 13–14 — Andrew Dunn, second in 100 free, first in 50 back, first in 50 free, first in 200 free relay; Dominick Fisher, third in 50 fly, third in 50 breast, first in 200 free relay; Keldan Harker, third in 50 back, second in 50 breast, first in 200 free relay; Cameron Uptegraft, second in 50 fly, third in 50 free, first in 200 free relay.

Ages 15 and over — Jackson Bleything, first in 200 medley relay, second in 50 fly, second in 100 IM, first in 50 breast, first in 200 free relay; Parker Bleything, second in 100 free, first in 200 medley relay, first in 50 back, first in 50 free, first in 200 free relay; Harper Mesure, first in 200 medley relay, third in 50 fly, second in 50 breast, second in 50 free, first in 200 free relay; Dylan Uptegraft, second in 50 back, third in 50 free; David Walker, first in 100 free, first in 200 medley relay, first in 50 fly, first in 100 IM, first in 200 free relay.

Topics:

No comments yet for this article.

Please complete to show you’re a human: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yellow Springs Sea Dogs take on Oakwood

by YS News Staff